Potlač loga

Mnohé z našich produktov môžete personalizovať Vašim logom. Tento text Vám prináša bližšie informácie o Vašich možnostiach a snaží sa zodpovedať na najčastejšie kladené otázky týkajúce sa tlače loga.

 

1. Čo je cliché?

Na to, aby bolo možné vytlačiť na krabičku logo, je potrebné takzvané cliché. Cliché je kovová predloha loga, ktorá sa používa na vytlačenie konkrétneho loga na produkt.

 

2. Ktoré typy súborov vieme poskytnúť?

Pri zvolení chliché by sme preferovali logo vo vektorovom formáte, najlepšie .ai alebo .eps. Je potrebné, aby logo malo presne definované okraje a aby bolo čierno-biele. Súbor s Vašim logom nám prosím zašlite na e-mailovú adresu: obchod@obalynasperky.sk

Pokiaľ Vaše logo nemáte k dispozícii v uvedených formátoch, za poplatok 30 € Vám ho do tohto formátu vieme previezť. Následne Vám zašleme Vaše logo vo vektorovom formáte na kontrolu.

 

3. Čo je vektorový súbor?

Vektorový súbor je grafické vyobrazenie obrázku, ktoré využíva matematické objekty ako napríklad body, úsečky a krivky na popísanie loga a jeho častí.

V prípade loga, v ktorom sa nachádza kruh s textom vo vnútri, obsahuje vektorový súbor presné informácie o veľkosti kruhu v porovnaní so zmieneným textom, s uhľom kriviek, s umiestneným textu v kruhu atď. Veľkosť oboch objektov nie je absolútna, len ich pomer. To znamená, že obrázok môže byť zväčšený alebo zmenšený bez dopadu na rozlíšenie (ppi) a teda aj na kvalitu.

Protikladom vektorového súboru je rastrový (alebo tiež pixelový) súbor.

Príklad:

Obrázok nižšie ilustruje rozdiel medzi vektorovým súborom (vľavo) a pixelovým súborom (vpravo). V oboch prípadoch je viditeľný kruh. Čo však nie je vidieť, je skutočnosť, že ľavý kruh je objekt vymodelovaný vektormi a pravý kruh je poskladaný z veľkého množstva individuálnych pixelov. Až po zväčšení obrázkov je zrejmý rozdiel. Ako môžeme vidieť, zväčšenie ľavého kruhu nemá žiadny vplyv na jeho kvalitu. Naopak zväčšenie pravého kruhu značí zhoršenú kvalita, keďže jeho okraj už nedisponuje ostrými kontúrami.

 

4. Aké veľké bude moje logo?

Vo všeobecnosti používame dve štandardné veľkosti pre cliché: 28 x 25mm a 38 x 35mm. Tieto veľkosti môžu byť použité pre takmer všetky typy šperkových krabičiek. Avšak, používanie výhradne týchto veľkostí nie je pravidlom. Na požiadanie je možné zmeniť tieto veľkosti a vytvoriť menšie alebo väčšie cliché. Odporúčame Vám kontaktovať nás ohľadom možností pre konkrétny produkt, ktorý si chcete objednať.

 

5. Aká tlačiarenská metóda bude použitá?

Ponúkame širokú ponuku tlačiarenských farieb pre výnimočnosť Vašich produktov. Potlač môže byť realizovaná iba jednofarebne.

Vaše logá tlačíme na produkty prostredníctvom techniky zvanej „fóliová potlač“. Táto tlačiarenská metóda je špeciálne vhodná pre tlač metalických farieb, ako sú zlatá a strieborná. Táto technika má aj svoje limitácie: veľmi jemné detaily a/alebo veľmi veľké plochy sú náročnejšie na potlač. Nie ste si istý, či je vaše logo vhodné na potlač? Radi Vám poradíme a zvolíme najvhodnejší spôsob.

 

6. Kde bude moje logo umiestnené?

Existujú viaceré možnosti pre umiestnenie Vášho loga na vybranom produkte. Po definitívnom zvolení bude logo umiestnené v strede krabičky. Ak by ste však chceli mať Vaše logo umiestnené na inom mieste, táto možnosť nie je obvykle problém. V taktom prípade nás prosím kontaktujte pred odoslaním Vašej objednávky, aby sme s Vami mohli prejsť všetky dostupné možnosti umiestnenia loga a prípadné limitácie.

Umiestnenie loga na šperkové krabičky

Väčšina šperkových krabičiek má potlač z vonkajšej strany. Pre niektoré varianty krabičiek sa potlač nachádza vo vnútri (napríklad luxusné šperkové krabičky). Pre overenie umiestnenia loga na krabičke nás prosím kontaktujte.

Skladacie krabičky, šperkové vrecká a darčekové tašky

Skladacie krabičky, šperkové vrecká, prepravné tašky a niektoré iné produkty majú zvyčajne odlišné základné umiestenie loga. Pre bližšie informácie nás prosím kontaktujte.

 

7. Aká je cena cliché?

Náklady na cliché a tlačové vzory sú účtované iba jednorázovo. Na ďalšie objednávky vieme opätovne použiť pôvodné cliché (ak je to možné vzhľadom na objednaný produkt). Cliché vyrobené pre šperkové krabičky sa zvyčajne dajú použiť aj na šperkové vrecká a darčekové tašky, pokiaľ ich rozmery sedia na zvolené produkty.

Za cliché je účtovaný poplatok 30 € bez DPH.

Potom, ako obdržíme Vaše logo, Vám náš grafický dizajnér vytvorí skúšobné logo v čiernobielom prevedení, ktoré vám následne bude odoslané emailom na kontrolu a schválenie. Cliché bude objednané až po doručení emailu s Vašim súhlasom s prevedením skúšobného loga.

V prípade, že Vaše logo nemáte vo vektorovom formáte, náš grafický dizajnér Vám ho môže prekresliť v programe podporujúcom vektorové formáty. Za grafické prekreslenie loga účtujeme poplatok 30 € bez DPH. Nové logo vo vektorovom formáte Vám taktiež zašleme emailom, takže ho budete môcť opätovne použiť.

Pre väčšinu šperkových krabičiek je loga zadarmo. Pre potlač skladacích krabičiek, šperkových vreciek a darčekových tašiek je účtovaný príplatok. To, či je tlač loga zahrnutá v cene, je stanovené v čísle produktu:

   • Produkt s číslom končiacim sa číslicou 2 má tlač loga zahrnutú v cene.
   • Produkt s číslom končiacim sa číslicou 1 nemá potlač zahrnutú v cene.
   • Produkt s číslom končiacim sa číslicou 0 nie je možné potlačiť.

   

8. Ktoré cliché je pre mňa najvhodnejšie?

Cliché vyrobené pre šperkové krabičky sa zvyčajne dajú použiť na šperkové vrecká, ako aj darčekové tašky, pokiaľ ich rozmery sedia na tieto produkty.

 

9. Aké farby sú v ponuke?

Konkrétne dostupné farby sú uvedené pri každom produkte.

 

10. Ako dlho celý proces trvá?

Vaše produkty by mali byť odoslané do 2 pracovných týždňov od potvrdenia cliché (v prípade, ak bolo potvrdenie doručené počas pracovného dňa).